Dwutygodnik Filatelista nr 3 z 1980 roku tak pisał o tej imprezie:

Międzynarodowe Targi Filatelistyczne w Riccine należą już do tradycji. Odbywają się one corocznie, pod koniec sierpnia, w ramach "Dni Filatelistycznych Riccine – San Marino" i otwierają sezon jesienny.


Tegoroczne Targi, które stały się jedną z największych imprez filatelistycznych roku, odbywały się w dniach od 25 sierpnia do 28 sierpnia, w reprezentacyjnym Pałacu Turystyki (Palazzo del Turismo).


Imprezę zorganizowali: Zarząd Zdrojowy, Zarząd miasta Riccione oraz Związek Filatelistów i Numizmatyków Rimini, przy współpracy Poczty San Marino.
Do udziału w Targach zaproszono Zarządy Pocztowe i firmy filatelistyczne.


Z zarządów zaproszenia przyjęły: Albania, Austria, ChRL, Faroer (Wyspy Owcze), Gibraltar, Guernsey, Indie, Jersey, Jugosławia, Malta, Mongolia, Pakistan, Polska, Portugalia, San Marino, Szwecja, Watykan, Wielka Brytania, Włochy i Związek Radziecki.


Polski Zarząd Pocztowy reprezentowała w Riccine p. Irena Zielińska, naczelnik Wydziału Emisji Znaczków Ministerstwa Łączności, a CHZ "Ars Polona", p. Dyr. Alicja Zdanowicz oraz p. Bożena Wawrzecka.


Stoiska Zarządów mieściły się w specjalnie ustawionych pawilonach na dziedzińcu przed Pałacem Turystyki. Polski pawilon był stale oblegany przez kupujących i interesujących się naszymi znaczkami.


Na trzech kondygnacjach Pałacu Turystyki odbywała się giełda. Około 100 firm filatelistycznych z różnych krajów posiadało tam swoje stoiska. Wydawcy znanych katalogów, jak Yvert, Zumstein, Sassone, Bolaffi, Ceres itp., prezentowali nowe wydania na r. 1980.


Poczta włoska miała w Riccione dwa kasowniki. Jeden z nich stosowano z okazji Targów w specjalnym urzędzie pocztowym w Pałacu Turystyki, w dniach od 25 do 28 sierpnia, a drugi w dniu 26 sierpnia, z okazji lotu balonowego.


Poczta San Marino używała datownika okolicznościowego z napisem GIORNATE FILATELICHE S. MARINO – XXXI FIERA DEL FRANCOBOLLO.


O wielkiej randze Międzynarodowych Targów Filatelistycznych w Riccione i ich znaczeniu propagandowym świadczy m. in. to, że szereg Zarządów Pocztowych od lat wydaje z tej okazji znaczki pocztowe i stosuje okolicznościowe kasowniki lub pamiątkowe stemple.


Na tegoroczne Targi, poczty Malty stosowały okolicznościowe kasowniki. W Urzędzie Pocztowym Warszawa 1 używano go w dniu 25 sierpnia. Poza tym Poczta Polska umieściła emblemat Riccine '79 na bloczku, poświęconym europejskim wystawom filatelistycznym oraz na kopercie pierwszego dnia obiegu.


Pamiątkowe stemple stosowały na swoich stoiskach: Austria, ChRL, Guerney, Jersey, Jugosławia, Mongolia, Pakistan, Watykan, Węgry, i Związek Radziecki, a Jugosławia i Watykan wydały ponadto karnety pamiątkowe.
Nakładem Komitetu Organizacyjnego ukazały się dwie karty pamiątkowe, z których jedna z dodatkowym napisem, przeznaczona była dla biorących udział w Targach Zarządów Pocztowych.


Bogaty był program imprez towarzyszących. Obok sympozjów i spotkań filatelistycznych, były i przyjęcia dla delegacji zagranicznych Zarządów Pocztowych i gości, wydane przez Komitet Organizacyjny, Zarząd Zdrojowy, burmistrza miasta Riccione i władze Republiki San Marino. Przed samym otwarciem Targów zorganizowano wystawę fialatelistyczną i Krajowe Spotkanie Numizmatyków.

 

Clip

 

Clip 2

 

3

 

4